American Hospital The Bodrum Cup’ın ödül kupaları bu yıl üç yetenekli sanatçı tarafından tasarlandı. Heykeltıraş Evren Erol’un özgün tasarımı Anadolu Sigorta Bodrum–Bodrum Özel Etabı’nın birincisine, Pınar Irmak Çağlar’ın tasarım kupası da Çağdaş Holding Gümüşlük–Bodrum Etabı’nın kazananına verilecek. Sanatçı Ersin Tavukçu’nun tasarladığı ödül ise 34. American Hospital The Bodrum Cup 2022 şampiyonunun olacak. Sanatçıların; The Bodrum Cup ruhunu yansıtan estetik ve sofistike tasarımları, 16-21 Ekim 2022 tarihleri arasında Bodrum Belediye Meydanı’ndaki Yarış Merkezi’nde sergilenecek.

PINAR IRMAK ÇAĞLAR

1984 yılında Ankara’da doğdu. Çocuk yaşlarında ailesiyle birlikte Bodrum’a yerleşti. 2004 yılında Ege Üniversitesi Peyzaj Bölümü’nden mezun olduktan sonra Bodrum Çağdaş Peyzaj’da çalışmaya başladı. CDWContemporary Design Works’un kurucusu olan Irmak Çağlar, mimari-iç mimari projeleri ile ruhsal arınma ve yenilenme sağlayan yaşam alanları tasarlıyor.

EVREN EROL

1977’de İstanbul’da doğan Evren Erol, 1998 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Serigrafi Bölümü’nden, 2003 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nden mezun oldu. Sanatı, var olan gerçekliğe alternatif bakma yöntemleri geliştirebilmek noktasında, sanatçıya sonsuz özgürlük alanı yaratan kendini ifade etme ve sorgulama dili olarak görmektedir. Evren Erol çalışmalarını İstanbul ve Bodrum’da sürdürmektedir

ERSİN TAVUKÇU

1975 yılında İstanbul’da doğdu. 1999 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nden mezun oldu. Heykel ve takılabilir heykeller yapıyor. 2001-2018 Moda-İstanbul ve 2018’den beri Bodrum’daki sanatçı atölyesinde hayallerini kalıcı ve yaşayan formlara dönüştürüyor.