Bu yıl 34’üncüsü düzenlenen Akdeniz’in en büyük deniz festivali American Hospital The Bodrum Cup yarışları, sadece katılımcı yelkenciler için değil misafirler ve yakın takipteki deniz sevdalıları için de ilham verici… Bu yıl yarışlarda rekabetin dışında kalan fakat teknelerin görkemli mücadelesini hem botla takip eden hem de organizasyon komitesine destek olan American Hospital The Bodrum Cup müdavimleri sosyal medyadan paylaşımlar yaparak düşüncelerini paylaştı.

GÜROL İNAN: BU KEYFİ HERKES YAŞAMALI

Turizmci ve Kent Estetiği Çalışma Grubu gönüllüsü Gürol İnan, her etabı yakından takip etti. Zaman zaman sosyal medyada yaptığı canlı yayınlarla tüm Bodrum’u American Hospital The Bodrum Cup’a dahil eden İnan, “Bu yıl 34’üncüsü düzenlenen American Hospital The Bodrum Cup’ı başlatan Erman Aras’a, ekibindeki herkese ve bayrağı devralan Süleyman Uysal’a çok teşekkür ediyoruz. Ekipte yer alan bütün genç kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Keşke bütün Bodrum burada olsaydı. Nefis tekneler, çok iyi bir rüzgar ve müthiş bir organizasyon yaşadık. Bunun keyfini yaşayamayan herkesi bir sonraki yıl mutlaka bekliyoruz.”  dedi.

ATİLLA SERTTAŞ: KAZANAN BODRUM, KAZANAN DENİZ…

Bodrum’da hem turizm hem de ekstrem sporlar denildiğinde ilk akla gelen isimlerden biridir Atilla Serttaş. American Hospital The Bodrum Cup’ın da müdavimlerindendir. Bu yıl yarışın dışında fakat yakın takipte olan Atilla Serttaş, “Erman Aras, American Hospital The Bodrum Cup’ı başlatarak güzel bir yol açtı. Şimdi Süleyman Uysal ve genç bir kadroyla başarılı bir şekilde devam ediyor. Ege ve Akdeniz’in en büyük, en güzel yarışı bana göre. Bunun sebebi de geleneksel yöntemlerle ustalarımızın yaptığı ahşap teknelerin, arma sistemlerinin kullanılması. Bu yıl etaplar Çökertme, Kissebükü, Bodrum arasında olacak. Bodrum’un tanıtımına da  çok büyük bir katkısı var bu festivalin. Yarışta olmak ve misafir olarak katılmak aynı derecede keyifli. Çünkü bu bir ödül ya da kupa için aşırı agresifleşen bir yarış değil! Burada dostluk ve paylaşmak kazanıyor. Bodrum kazanıyor, deniz kazanıyor. Bu kültürü yaşatmaya çalışıyoruz el birliğiyle. Bodrum Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası, Esnaf Odası, Deniz Ticaret Odası ve bölgede yaşayan yaklaşık 50 genç arkadaşımız buna sahip çıkıyor. Gençlerimiz bizi umutlandırıyor. American Hospital The Bodrum Cup’ın her sene daha da büyüyerek uluslararası bir yarış haline geleceğine inanıyorum.” Dedi.

ERDEM AĞAN: YEŞİLİ, DENİZİ, MAVİYİ KORUMAK…

Ağanlar Tersanesi CEO’su Erdem Ağan, American Hospital The Bodrum Cup’ın ‘yılın en güzel yarışı’ olduğunu söylüyor… Organizasyonun hem kara hem de deniz ayağında olağanüstü katkılarıyla en büyük destekçilerinden biri olan Ağan’ın mesajı da şöyle: “Hem tekneleriyle hem de Herkesi bir araya toplayan hem gastronomimizi hem yeşili hem maviyi hem denizciliği bir araya getiren süper bir festival! Yıllarca Erman Aras’ın ürettiği, yeşerttiği bu organizasyonun içinde olmaya çaba gösteriyoruz. Şimdi çok daha güzel bir hale geldi. Bu sene 34’üncü yılımızı kutluyoruz. Katılım da çok iyi. Daha nicelerine inşallah! Yeşili, denizi, maviyi koruyup, torunlarımıza aktarmak en önemli görevimiz. American Hospital The Bodrum Cup da güzel bir şekilde bunun mesajını veriyor. Bizler de bu anlayışı diğer platformlara taşımalıyız.”